Šalmanovice.CZ
http://www.salmanovice.zemen.cz

horizontal rule

Trať v Jílovicích se připravuje na atraktivní zimní motokros

Zajímavou podívanou připravují na sobotu 15. prosince v Jílovicích na Českobudějovicku. Domácí AMK totiž přes pokročilou zimu uspořádají volný vytrvalostní závod družstev v motokrosu.

Závod se pojede na tři hodiny + 2 kola a startovat budou tříčlenné týmy, které budou používat minimálně jeden a maximálně tři motocykly. Z každého družstva bude na trati vždy jen jeden jezdec, střídání jezdců ani motocyklů není určeno, ale provádí podle přesných pravidel, které přiblížil hlavní organizátor závodu Martin Smrž:

"V uzavřeném parkovišti se smí po dobu závodu nalézat z každého týmu pouze jeden mechanik a jeden jezdec týmu, přičemž současně nemůže být další jezdec týmu na trati. Při střídání zajede závodník opouštějící trať vyznačeným prostorem do uzavřeného parkoviště, odstaví motocykl na vybrané místo a opustí parkoviště vyznačeným prostorem. Teprve poté smí do uzavřeného parkoviště vstoupit další střídající jezdec týmu."

Zajímavý bude už samotný start závodu, který se provádí systémem Le Mans: určený mechanik týmu drží motocykl za zadní blatník, motor je v klidu. Na pokyn startéra jezdci běží k motocyklu, nastartují motor a jedou do prvního kola závodu.

Dle původního rozpisu by se mělo závodit ve čtyřech kategoriích. Tou první je kategorie profesionál, kde pojedou týmy, na jejichž soupisce budou uvedeni dva nebo tři licencovaní motokrosoví a enduroví jezdci. V kat. country pojedou týmy, v nichž bude uveden jeden jezdec s motokrosovou nebo endurovou licencí. Třetí kategorií je speedway, ve které musí mít každý tým alespoň jednoho silničního jezdce a nesmí v něm startovat jezdec s motokrosovou nebo endurovou licencí. Poslední kategorií je hobby, kde nastoupí jezdci bez jakékoliv licence. Jednotlivé týmy se bez ohledu na sestavu mohou zaregistrovat do kategorie vyšší.

Největším tahákem závodu by se měl stát silničářský tým, který budou tvořit domácí bratři Jakub a Matěj Smržové, doplnění o Bohumila Stašu. Účast přislíbil v Jílovicích tradičně výborný Kamil Prager, ale startovní listina dozná definitivní podoby až v příštím týdnu.

Již v pátek 14. 12. se od 10 do 16 hodin jsou v Jílovicích naplánovány volné tréninky. V sobotu se bude od 7.30 do 10 hodin přejímka týmů, od 10.20 do 11.20 se pojedou tréninky, start závodu je plánován na 12. hodinu.

Bližší informace k závodu podá hlavní organizátor závodu Martin Smrž na tel. 0608-970160, kde je také možné se přihlásit.

horizontal rule

Poslední aktualizace 30.09.2007 22:12:34